Головна » ODDĚLENÍ SOCIÁLNÍ PRÁCE, PODPORY A PREVENCE

ODDĚLENÍ SOCIÁLNÍ PRÁCE, PODPORY A PREVENCE

Náplň oddělení:

  • doprovázení klientů, koordinace a zprostředkovávání poskytování specializovaných sociálních a zdravotních služeb, koordinace mezi poskytovateli služeb (státních, nestátních), case management,
  • sociální a právní poradenství, psychosociální podpora dětí a rodin,
  • programy prevence a zmírňování rizik násilí, zneužívání, genderově podmíněného násilí, poradenství v oblasti přístupu ke specializovaným službám,
  • tlumočnické a překladatelské služby.

Co vás čeká

  • spolupráce na vybudování multiprofesního týmu zaměřeného na sociální, právní, psychologickou podporu rodin uprchlíků z Ukrajiny,
  • aktivní účast na poradách, supervizích a dalších vzdělávacích aktivitách.

Jaké pozice do týmu hledáme:

(požadavkem není nutně vzdělání v ČR, přijímáme pracovníky se vzděláním i v jiném státě)

  1. Vedoucí týmu

Požadavky jazykové: anglický jazyk alespoň úroveň A1, český jazyk alespoň B2, ukrajinský jazyk;

Požadavky odborné: praxe min. 2 roky v oboru; výborná znalost PC, vzdělání VŠ výhodou.

Koho hledáme, co očekáváme:

  • zkušeného manažera/manažerku v oblasti služeb pro zranitelné skupiny, cizince, který bude vystupovat navenek dle zaměření oddělení, jednat se státními i nestátními institucemi, návaznými službami a dárci,
  • výbornou orientaci v sociálních, zdravotních, poradenských službách pro cílovou skupinu v hl. m. Praha a obecně v ČR,
  • koordinaci, vedení a kontrolu pracovníků oddělení, odpovědnost za vedení evidence, výkazy a statistiky; spolupráce s vedoucími dalších oddělení organizace,
  • odpovědnost za rozvoj a kvalitu služeb včetně finančního a strategického plánování,
  • spolehlivost, samostatnost a flexibilitu.
  1. Zástupce vedoucího týmu

Požadavky jazykové a odborné: český jazyk alespoň úroveň B1, ukrajinský jazyk, praxe min. 2 roky v oboru; výborná znalost PC; vzdělání vyšší odborné nebo VŠ výhodou.

Dobré organizační a komunikační schopnosti, pozitivní přístup k lidem, kteří se ocitli ve složité životní situaci, důslednost a pečlivost při práci s daty.

Pro následující pozice c) až h): v případě nedostatečné znalosti češtiny je nutné dosáhnout požadované úrovně do 2 měsíců od nástupu.

  1. Sociální pracovníci/pracovníci v sociálních službách

Požadavky jazykové a odborné: ČJ A2, ukrajinština, vyšší odborná škola nebo VŠ, praxe alespoň 2 roky (pracovníci bez doloženého vzdělání budou mít povinnost absolvovat kurz prac. v soc. službách do 1 roku od nástupu).

  1. Case manager

Požadavky jazykové a odborné: ČJ B2, ukrajinština, vyšší odborná škola nebo VŠ, praxe alespoň 2 roky.

  1. Psychoterapeut – 1 pro děti, 1 pro dospělé

Požadavky jazykové a odborné: ČJ alespoň B1, ukrajinština, VŠ, praxe v oboru alespoň 4 roky, dobrá znalost PC.

  1. Tlumočník – výhodou zkušenosti v interkulturní práci, znalost PC výhodou
  2. Překladatel – překlad dokumentů, znalost PC, certifikace, VŠ
  3. Právník – ČJ alespoň B1, znalost PC, ukrajinština, VŠ, alespoň 2 roky praxe

Nabízíme:

  • zajímavou, odpovědnou, smysluplnou a pestrou práci,
  • supervizi a další prostor k odbornému i osobnímu růstu,
  • možnost podílet se na přípravě a realizaci inovativních projektů,
  • pracoviště v Praze 8, metro Palmovka,
  • 5 týdnů dovolené,
  • nástup leden 2023 (vedoucí prosinec 2022).

Více informací o organizaci na https://mriyaua.cz

Jak se přihlásit na výběrové řízení

Zašlete svůj životopis a motivační dopis (vždy v českém jazyce a dále v anglickém nebo ukrajinském jazyce) co nejdříve na e-mail personalni@mriyaua.cz.

Termíny výběrového pohovoru budou probíhat během prosince a ledna.